czwartek, 26 lutego 2015

Mama wśród chłopaków

Tak tak jestem mamą dwóch chłopaków (prawie 5 latka oraz 6 miesięczniaka) czyli nie wtapiam się w standard i marzenia o posiadaniu parki.
Kiedy rok temu dowiedziałam się dosyć szybko bo w 13 t.c, że będę miała drugiego chłopaka nie powiem byłam trochę rozczarowana. Nie wiem czemu tak mi zależało na posiadaniu córki, bo teraz mojego Anteczka nie zamieniłabym za nic w świecie.
Chociaż muszę przyznać, że posiadanie chłopaków będzie pewnie nie lada wyzwaniem.

Poniżej kilka moich spostrzeżeń dla mam chłopaków oraz porady jakie moce powinna takowa mama posiąść:) z przymrużeniem oka;)

1. Zabawkowy zawrót głowy.

Zdecydowanie w naszym domu mogę zapomnieć o porządku, nie wiem jak u was ale u mnie to cały czas walka z wiatrakami. Mimo, że starszy syn ma swój własny pokoik to jego zabawki są wszędzie począwszy od łazienki na salonie kończąc. Co wieczór ogarniam salon, syn swój pokój. Generalnie porządek będzie raczej rzadkością kiedy Antek zacznie już chodzić i stanie się pełnoprawnym posiadaczem swoich zabawek.
Porada: nie wiem chciałam napisać wyluzj ale sama jeszcze nie potrafię bałaganem się nie przejmować może przyjdzie z czasem. Taką mam przynajmniej nadzieję.

2. Poszukiwania zaginionych skarpet.

Magiczne skarpetki , czyli znajdź zaginioną parę w pralce  czy też odszukaj ukryte skarpety w domu. Z tym walczę odkąd jestem żoną, walka niestety z góry przegrana.
Porada: po prostu przywyknij, wiem że ciężko ale oni już tak mają nie zwracają uwagi na takie błahostki jak porozrzucane ubrania czy też skarpety.

3. Zabawa w wojnę.

 Powiem tak jestem wielką przeciwniczką kupowania dzieciom zabawek, które imitują prawdziwą broń, miecze czy inne tego typu podobne rzeczy. Niestety starszy syn mimo nie posiadania tego typu zabawek lubi się bawić w niby strzelaninę, używa do tego swojej ręki czy też znalezionych po drodze patyków. Chyba chłopaki mają to we krwi.

4. Malowanie, kolorowanie, wycinanie ehhh zapomnij. 

Tego typu aktywności nudzą się po około 2 minutach. Kolorowanki leżą u mnie nietknięte. Zdecydowanie lepiej wychodzi budowanie z kloców obecnie lego oraz zabawa samochodzikami.
Porada: nie każdy musi być artystą, może zostanie architektem;)

5. Były sobie czyste spodnie bez dziur.

Czy zauważyliście, że kiedy maluchy zakładają nowe lub świeżo wyprane spodnie to za raz się przewróci w największą kałuże albo przyjdzie z przedszkola bądź nawet z własnego pokoju z dziurą na kolanach?
Porada: naucz się przyszywać łaty i kupuj spodnie góra do 30 zł nie będzie żal (może w second handach się coś znajdzie).

6. Mama poszukiwaczka.

Nie wiem jak wy ale mam taką moc, która pomaga mi w poszukiwaniu zaginionych rzeczy.
Zaginiony klocek, zabawka, samochodzik czy też spodnie. Chłopaki poszukują przez chwilę po czym stwierdzają, że zaginęło już bez śladu i już nigdy tego zaginionego przedmiotu nie odnajdziemy. Mama poszukiwaczka wkracza do akcji góra 2 minuty później sytuacja uratowana wszystko się znajduję. Uwielbiam tą swoją moc po prostu magia.

7. Mięso musi być zapomnij o wegetarianizmie.

Mając w domu 3 chłopaków zapomnij o tym, że wprowadzisz menu bez mięsa. Nie ma takiej opcji aby obiad był bez mięsny. Nawet mój 6 miesięczny synek pluł marchewką , jabłkiem i innymi owocami, natomiast kiedy spróbował warzywek z cielęcinką czy też królikiem był po prostu zachwycony, cała miseczka szybko znikała i to bez plucia.
Naleśniki, racuchy czy też pierogi to nie obiad to przekąska raczej deser.
Porada: jeśli chcesz być wegetarianką gotuj dla siebie osobny posiłek i osobny na chłopaków hehehe good luck;)


Myślę, że na bieżąco będę taką powyższą listę uzupełniać. bo sytuacja mamy zmienia się z każdą chwilą, Dzieciaki nie ważne czy chłopaki czy dziewczyny będą nas zaskakiwać każdego dnia a my mamy będziemy dzielnie wpierać ich poczynania:)

2 komentarze:

  1. Dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć,Jak czas szybko leci takie duże już chłopaczki .Aż strach pomyśleć co będzie za rok ha ha

    OdpowiedzUsuń